/ BTM-105DN

BTM-105DN

(JONIZATOR PODBLATOWY Z PODWÓJNYM SYSTEMEM FILTRACYJNYM – 7 PŁYT)


Rozmiar :                 280(W) x 360(H) x 140(D) mm 
hr2
Zużycie mocy:         1
20W – 180W                               hr2
Waga (około):         
5.5Kg
hr2

Regularna cena katalogowa brutto: 3999 – 7200zł

instrukcja

katalog

Więcej niż -500mV dzięki 7 elektrodom (Ultimate 7Plus)

Korzystając z zaawansowanej technologii i materiałów takich jak platyna i tytan firma Biontech zminimalizowała rozmiar klastra wody. Biontech korzysta z 7 elektrod (a nie z 5 jak było to do tej pory) i dzięki temu może cieszyć się wynikami większymi niż – 500 mV ORP. Ponadto woda jest dostarczana osobno do obu obiegów, a to także zwiększa działanie procesu elektrolizy.

Informacja na wyświetlaczu o zużyciu filtra

Przepływ wody jest dokładnie śledzony przez czujnik przepływu, cyfrowy system obiegu wody oraz filtr, którego zużycie jest pokazywane na wyświetlaczu urządzenia. Ponadto czas wymiany filtru jest alarmowany poprzez audio ogłoszenie

Dostosowanie optymalnego PH – patent koreański

Jakość wody, która płynie w naszych kranach zależy od naszego otoczenia. Dlatego też, chociaż konsumowana woda ma wybrane pH to ten poziom może być nieznacznie wyższy bądź niższy niż ten, którego się spodziewamy. Biontech produkuje wodę jonizowaną o wysokim poziomie czystości z automatycznym dostosowaniem do optymalnego pH poprzez samoczynną diagnostykę, niezależną od zmian właściwości wody bieżącej. Dzieje się tak dzięki unikalnej technologii opracowanej przez Biontech.

Zaawansowana nano technologia srebra w filtrze.

Zastosowanie srebra w filtrze jest dostosowane do aktywnego węgla oraz materiału filtra w celu zwiększenia mocy sterylizacji, która likwiduje szkodliwe bakterie. Doskonały proces oczyszczenia wody jonizowanej zapewniają 2 filtry złożone aż z 15 warstw.

Opcja samooczyszczania

Samooczyszczenie następuje po każdym zużyciu 10 litrów wody, aby zapewnić prawidłowy proces elektrolizy. Proces ten następuje podczas kiedy urządzenie nie pracuje,dzięki temu możemy bez przeszkód korzystać z jonizatora. Po skończonym procesie samooczyszczania urządzenie powiadamia o wykonanej czynności poprzez informację na wyświetlaczu.

Prosta czynność wymiany filtra

W celu ułatwienia wymiany filtra stworzyliśmy łatwą konstrukcję oraz przyjazny sposób obsługi urządzenia.

Inteligenty czujnik systemu

System samoczynnej diagnostyki oparty na półprzewodnikowym obwodzie RISC powiadamia o błędzie, który jest spowodowany poprzez nieprawidłowe korzystanie z funkcji urządzenia, poprzez wiadomość na wyświetlaczu. Dzięki temu, diagnostyka i rozwiązywanie problemów staje się proste i wygodne. Ponadto urządzenie jest wyposażone w system bezpieczeństwa, który reaguje samoczynnie poprzez odcięcie dopływu zasilania w przypadku nieprawidłowego stosowania.

Wybór funkcji poprzez jeden przycisk

Wygodne i funkcjonalne przyciski, przedstawione w postaci ikon. Funkcje wybiera się poprzez jeden dotyk bez konieczności zagłębiania się w rozbudowane menu. Wszystkie przyciski są widoczne na przednim panelu korpusu urządzenia.

Siarczan wapnia

Opis

Woda z kranu sterylizowana jest chlorem, dlatego znajdują się w niej pozostałości chloru takie jak kwas chlorowy czy chloramina. Siarczyn wapnia zawarty w naszych filtrach eliminuje pozostałości chloru, zamieniając kwas chlorowy w chlorowodór.

Materiały i charakterystyka
Jedną z najważniejszych cech siarczynu wapnia jest jego funkcja odchlorowania wody, dzięki czemu pozostałości chloru są usuwane aż do 99,9%. czyszczenia5

Membrana ultrafiltracyjna

Opis

Membrana ultrafiltracyjna to membrana o średnicy wielkości do jednej tysięcznej ludzkiego włosa – prawie 0,1µm!, a pojedyncze włókno składa się z milionów kanalików i szczelin. Podczas przepływu wody wszelkie zanieczyszczenia zostają usunięte, przepuszczając przefiltrowaną wodę korzystną dla zdrowia. Minerały (Ca, K, Na, P itd.), których potrzebuje ludzki organizm, są przepuszczane, podczas gdy nieczystości takie jak związki organiczne, bakterie i wirusy pozostają na membranie i są usuwane.

Materiały i charakterystyka Filtr „hollow fiber” stosowany w ultrafiltracji składa się z porów o wielkości do kilkuset nanometrów. Tego typu filtry są odpowiednie do oddzielania materiałów o małej ilości cząstek od tych z dużą ilością cząsteczek, usuwania związków koloidalnych, związków barwiących i zanieczyszczeń w wodzie, które są zatrzymywane na powierzchni membrany, jednocześnie pozwalając minerałom przenikać dalej.

Filtr membranowy jest tak skuteczny, że wystarczy jedynie ciśnienie z kranu, aby zapewnić czystą wodę, bez konieczności stosowania sztucznej regulacji ciśnienia.

Membrana ultrafiltracyjna wykorzystana w filtrze to membrana polisulfonowa, która znana jest ze szczególnej odporności chemicznej i cieplnej. To właśnie dlatego tego typu filtry są powszechnie stosowane w procesach oczyszczania wody, a także w systemach sztucznej nerki do celów medycznych i cechują się niezwykłą wydajnością. Warto zauważyć, że filtr jest bardzo skuteczny w środowisku ze znaczną ilością osadów, przez co doskonale sprawdza się w układzie jonizacji wody i przedłuża żywotność całego systemu.

Zalety Filtrów membranowych BIONTECH – 3200 jednostek (podwójna ilość w porównaniu do istniejących na rynku filtrów oczyszczających wodę)

– Doskonała infiltracja wody dzięki równomiernemu rozmieszczeniu porów

– Usuwanie cząsteczek zanieczyszczeń, takich jak bakterie i wirusy

czyszczenia6

Filtr sedymentacyjny (dla filtrów wstępnych)

Opis

Filtry sedymentacyjne odfiltrowują cząsteczki osadów o wielkości 5 mikronów i większe, co oznacza, że są niezwykle dokładne. Co więcej, zachodzi proces filtracji mechanicznej w celu usunięcia różnych pozostałości i drobnych cząstek zanieczyszczeń takich jak pył, rdza, piasek, naloty.

Materiały i charakterystyka Nasze filtry osadów wykonane są z PP (polipropylenu) o strukturze wielu warstw cienkiej tkaniny RP. Wielkość porów jest jak najbardziej efektywna, żeby zebrać jak najwięcej zanieczyszczeń. Pory wykorzystują efekt oczyszczania wody już w pierwszych etapach i przedłużają żywotność filtrów.
Zalety filtrów osadowych firmy Biontech

– Mikrofibra wykonana w 100% z polipropylenu

– Znakomita zdolność do zatrzymywania zanieczyszczeń

czyszczenia3

Aktywny węgiel

Opis

Węgiel aktywny charakteryzuje się z rozbudowaną i dużą powierzchnią wewnętrzną. Wykazuje selektywną absorbcję materiału poprzez działania kapilar oraz łatwą desorpcję absorbowanych materiałów w celu odzyskania swojej zdolność absorpcji, co sprawia, że jest wielofunkcyjny i posiada znakomite właściwości absorpcji, desorpcji, dezodoryzacji, odbarwiania, oczyszczanie, odzysku, katalizatora i wiele innych. Związki organiczne, które są usuwane przez węgiel aktywowany to m.in. formaldehyd, trihalogenometany, smak, zapach, organofosforany materiałów petrochemicznych (np. benzen, toluen), związki nieorganiczne, takie jak: arsen (As), kadm (Cd) i chrom (Cr) są częściowo usuwane, natomiast chlor (Cl), miedź (Cu), ołów (Pb) i siarczek wodoru są wysoce usuwalne.

Materiały i charakterystyka Węgiel aktywowany w filtrach do oczyszczania wody jest absorbentem powstałym przez przetwarzanie łupiny orzechów kokosowych w wysokiej temperaturze powyżej 1500 ° C, tak że drobne pęknięcia w rozmiarze cząsteczki są łatwo formowane w trakcie procesu aktywacji i absorpcji dla poszerzenia wewnętrznej powierzchni. Co więcej, zastosowanie pary wodnej w wysokich temperaturach jest tym, co łączy dobrze rozwinięte drobne szczeliny ze sobą i tworzy niezliczoną liczbę przejść. To wszystko prowadzi do osiągnięcia niezwykłych efektów w usuwaniu związków organicznych, pochłanianiu zapachów i substancji gazowych. Filtry z aktywnym węglem chronią również filtry membranowe, które działają w późniejszych etapach i zwiększają efektywność całego systemu filtracyjnego.
Zalety filtrów BIONTECH wykorzystujących węgiel aktywny
– Zdolność absorpcji jodu najwyższej klasy (najwyższa klasa pochłaniania cząsteczek organicznych)

– Dłuższa przydatność i wydajność oczyszczania (4000 litrów)

czyszczenia4

schemat_2

Nazwa Produktu

Jonizator Wody

Model BTM-105D Ultimate 7Plus typ podszafkowy
Klasa i typ zabezpieczeń Klasa 2, Sprzęt Typu B
Zasilanie Znamionowe AC 220 – 240V 50Hz
Zasilanie wody Bezpośrednie podłączenie do wody użytkowej (miejskiej)
Obudowa (wymiary) 32 x 40 x 14 cm (szer x wys x gł)
Waga ok. 6,5 kg
Ciśnienie wody 0,7 – 6,0 kgf/ cm2 (70 ~ 500 kPa) (0,69 – 5,88 bara)
Temperatura pracy 5 ~ 30°C   (41 ~ 86°F)
Urządzenia ochronne Wbudowane czujniki temp.: 2 czujniki (automatyczne przywrócenie)
ELEKTROLIZA  
Metoda, Zakres PH i ORP Elektroliza ciągła, PH 3,0 – 11,0; ORP-700 +800
Wydajność Standard 1,5 l/min (± 0.5 l przy ciśnieniu wody 2 kgf/ cm2)
„suma wody alkalicznej oraz kwaśnej”
Stopnie 4 stopnie dla wody alkalicznej, 1 ustawienie dla wody kwaśnej
Czyszczenie Samoczyszczenie (czas: ok. 30 sek., Woda odpadowa: Ok. 0,8l) oraz funkcja czyszczenia komory jonizującej – wybór ręczny na panelu sterowania
Elektrody 7 elektrod – lite płyty tytanowe (czystość 99,99%) wymiary każdej płyty 80 x 140 mm – łącznie 1568cm2,
pokryte platyną o warstwie  0,6 µm
FILTR OCZYSZCZANIA  
Wymiana Typ kartridżowy (2 etapowy)
Żywotność 1-szy ok. 3000L, czyli: (przy zużyciu 10 L wody  dziennie) ok.10miesięcy
2-gi ok. 4000L, czyli: (przy zużyciu 10 L wody  dziennie) ok.12miesięcy
Wskazania Wskaźnik żywotności numerami FND, informacja dźwiękowa i tekstowa
Materiały Włóknina, granulowany węgiel aktywny, posrebrzany węgiel aktywny, 
siarczan wapnia, wstępny filtr sedymentacyjny 0,5 mikrona 
i filtr membranowy UF 0,1 mikrona (opcjonalnie)
 Dystrybucja, Serwis w Polsce GREKOS – Polska
Przeznaczenie Produkowanie pitnej alkalicznej wody jonizowanej
Rejestr produkcji KFDA (Korean Food Drug Administration – Koreańskie Ministerstwo Żywności i Leków) Produkcja zarejestrowana Nr 889
Licencja Produktu

Gwarancja
Nr 05-872

Pełna gwarancja 5 lat door to door

CookieAlert.init({ style: 'dark', position: 'bottom', opacity: '1', displayTime: 0, cookiePolicy: '', text: 'Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.' });

Call us! 607 257 677
503 121 028